Southwest Maricopa
Southwest_Maricopa_County

Education Program Specialist, Arizona Department of Education

Monitor (2:30PM - 5:30PM) - Ahwatukee, BASIS.ed

Title IV-A Digital Learning Specialist, Arizona Department of Education

Technology (Desktop Support) Coordinator, BASIS Chandler Primary South

Junior High Teacher – Peoria – 2019-2020, Legacy Traditional Schools

4th-6th Grade Teacher – Peoria – 2019-2020, Legacy Traditional Schools

1st-3rd Grade Teacher – Peoria - 2019-2020, Legacy Traditional Schools

Junior High Teacher – Phoenix – 2019-2020, Legacy Traditional Schools

Junior High Teacher – Phoenix – 2019-2020, Legacy Traditional Schools

4th-6th Grade Teacher – Phoenix – 2019-2020, Legacy Traditional Schools

1st-3rd Grade Teacher – Phoenix - 2019-2020, Legacy Traditional Schools

Junior High Teacher – Laveen – 2019-2020, Legacy Traditional Schools

4th-6th Grade Teacher – Laveen – 2019-2020, Legacy Traditional Schools

1st-3rd Grade Teacher – Laveen - 2019-2020, Legacy Traditional Schools

Grants Training Coordinator, Arizona Department of Education

Elementary Teaching Fellow - Phoenix South Primary, BASIS.ed

2nd/3rd grade Reading and Language Arts Teacher - Phoenix South Primary, BASIS.ed

ESS Coordinator/SPED Resource Teacher, Maryvale Prep - Great Hearts Academies

Behavior Intervention Specialist, Phoenix Union High School District

Special Education Teacher - Avondale - 2019/2020 School Year, Legacy Traditional Schools

Junior High Teacher - Avondale - 2019/2020 School Year, Legacy Traditional Schools

4th-6th Grade Teacher - Avondale 2019/2020 School Year, Legacy Traditional Schools

Special Education Teacher - Glendale- 2019-2020 School Year, Legacy Traditional Schools

Junior High Teacher - Glendale - 2019-2020 School Year, Legacy Traditional Schools

4th-6th Grade Teacher - Glendale - 2019-2020 School Year, Legacy Traditional Schools

K-3rd Grade Teacher - Glendale - 2019-2020 School Year, Legacy Traditional Schools

K-3rd Grade Teacher - Avondale 2019/2010 School Year, Legacy Traditional Schools

Preschool Teacher, Gila Crossing Community School

Art Teacher - Ahwatukee, BASIS Ahwatukee

Para Professional, Gila Crossing Community School

7 Math Teacher SY18-19, Gila Crossing Community School

2019-2020 Teacher Application, RIVERSIDE ELEMENTARY SCHOOL DISTRICT

Business Analyst, Arizona Department of Education

Elementary Teaching Fellow - Engineering BASIS Phoenix Central, BASIS Phoenix Central

Special Education Coordinator - BASIS Phoenix Primary South, BASIS Phoenix Primary South Campus

Science Teacher, Country Gardens Charter School

Dual-Enrollment Math Teacher, Madison Highland Prep

Middle School Language Arts Teacher, Sun Valley Academy

Administrative Assistant to the Director of Special Education, Tempe Union High School District #213

Data and Compliance Analyst, Tempe Union High School District #213

Special Education Director, PLC Charter Schools

Behavior Specialist, PLC Charter Schools

K-4 Special Education Teacher - Cognitive Self Contained, Liberty Elementary School District

Special Education Resource Teacher, Liberty Elementary School District

Special Education Preschool Teacher, Liberty Elementary School District

School Psychologist, Liberty Elementary School District

Elementary Teacher, Imagine Desert West

Special Education Teacher, Skyline Education

Administrative Assistant, Glendale Elementary School District #40

Math Teacher Aide, PLC Charter Schools

Kindergarten - Middle School Teachers, PLC Charter Schools

Elementary and Middle School Special Education Teachers, PLC Charter Schools

Office Manager, Dos Rios Elementary

School Food Programs/Procurement Review Specialist, Arizona Department of Education

Maintenance & Custodial, Espiritu CDC

Computer/Science Teacher, Sonoran Schools

3rd Grade Teacher, RIVERSIDE ELEMENTARY SCHOOL DISTRICT

Online Instructors, Pinnacle High School -Tempe

Attendance Clerk, Dos Rios Elementary School

Director of English Language Assessments, Arizona Department of Education

7th Grade Teacher, Liberty Traditional Phoenix

ELL Teacher Aide, PLC Charter Schools

Project Based Learning Teacher, RCB Prep

Resource Teachers K-8th 18/19 SY, Kyrene School District

Bus Driver, Country Gardens Charter School

Bus Drivers, Kyrene School District

Physical Education Teacher, Kyrene School District

Paraprofessionals, Tempe Union High School District #213

Administrative Support Technician, Tempe Union High School District #213

Teacher - Humanities 6th Grade, The Odyssey Preparatory Academy Family of Schools

Facilities / Maintenance Technician, Phoenix Job Corps Center

Food Service Assistant/Dishwasher, Phoenix Job Corps Center

Office Administration Instructor, Phoenix Job Corps

Math Instructor, Phoenix Job Corps Center

Speech Language Pathologist, AZ Centers for Comprehensive Education & Life Skills

Achievement Advisor, Glendale Elementary School District #40

4th Grade Teacher, Sonoran Schools

Paraprofessional, Sonoran Schools

3rd Grade Move On With Reading Teacher, PLC Charter Schools

Paraprofessional (SPED), RIVERSIDE ELEMENTARY SCHOOL DISTRICT

Teacher (K-8th grade)SY 19-20, Gila Crossing Community School

Youth development Specialist, Gila Crossing Community School

Bus Driver, Tempe Union High School District #213

1st Grade, Sonoran Schools

Math Teacher, Agua Fria Union High School District

5th/6th Grade ELD Teacher, RIVERSIDE ELEMENTARY SCHOOL DISTRICT

Certified Bus Driver/Facility Worker, RIVERSIDE ELEMENTARY SCHOOL DISTRICT

Math Teacher, The Leona Group

(ISAZ) HS Special Education Teacher – English -2018/19, K12, Inc.

Agriculture Teacher, AAEC Early College High Schools

Mathematics Teacher, AAEC Early College High Schools

Special Education Teachers, AAEC Early College High Schools

Science Teacher, AAEC Early College High Schools

Social Studies Teacher, AAEC Early College High Schools

English Teacher, AAEC Early College High Schools

Extended Care Aide, St. Peter's Episcopal Montessori School

Paraprofessional, New Horizons Academy

Paraprofessional, Sonoran Schools

K-4th Grade SPED Resource Teacher, RIVERSIDE ELEMENTARY SCHOOL DISTRICT

9th-11th Grade Technology Teacher (Part Time), MARICOPA INSTITUTE OF TECHNOLOGY

Administrative Assistant to Superintendent, Palo Verde Elementary School District

Physical Education 1.0FTE Teacher, Tolleson Union High School District

Kindergarten Teacher, Sage Academy Charter School

3rd Grade Teacher, Paloma Elementary School District

Teacher, Holy Family Academy

Special Education Paraprofessional, Union Elementary School District No 62

Special Education Cognitive Support Teacher 6-8, Union Elementary School District No 62

Special Education C.C. Resource Teacher, Union Elementary School District No 62

Paraprofessional, Union Elementary School District No 62

Substitute Bus Driver, Union Elementary School District No 62

IDEA Compliance Coach, Union Elementary School District No 62

6th Grade Science Teacher, RIVERSIDE ELEMENTARY SCHOOL DISTRICT

Performance and Visual Arts, Art 1.0FTE Teacher, Tolleson Union High School District

Special Education Teacher, Phoenix Advantage Charter School

Alternative Primary Teacher, Roosevelt School District

Kindergarten Teacher, Roosevelt School District

Primary Teacher, Roosevelt School District

Classroom Teacher, Roosevelt School District

Middle School Teacher, Roosevelt School District

Dispatch/Back-Up CDL Bus Driver – S Endorsement, Liberty Traditional Phoenix

Science Teacher, Roosevelts School District

Social Studies Teacher, Roosevelt School District

Art Teacher, Roosevelt School District

6th Grade Teacher, Roosevelt School District

Teacher, Roosevelt School District

Online Instructors working from Office, Pinnacle High School -Tempe

Special Education Teacher, Pinnacle High School -Tempe

5th Grade Teacher, Laveen Elementary School District

Foreign Language, Spanish 1.0 FTE Teacher, Tolleson Union High School District

Special Ed Teacher, AZ Centers for Comprehensive Education & Life Skills

Middle School English Language Arts Teacher, Vista Grove Preparatory Academy

Middle School Math Teacher, Vista Grove Preparatory Academy

Special Education Teacher, Academia Del Pueblo

Special Education Teacher, Academia Del Pueblo

Special Education Teacher (Self-Contained), Roosevelt School District

Instructors, Think Through Academy

Special Education Teacher, Sun Valley Academy

CTE Instructor - Office Administrator, Phoenix Job Corps Center

School Monitor (part-time), BASIS.ed

Curriculum Coach, The Leona Group

Science Teacher, The Leona Group

Executive Assistant, AAEC Early College High Schools

Front Office Receptionist, AAEC Early College High Schools

Assistant Principal, AAEC Early College High Schools

Elementary Teacher (2nd grade), BASIS.ed

Kindergarten Early Childhood Teacher, PLC Charter Schools

Middle School Writing Teacher, PLC Charter Schools

Purchasing Specialist, Tempe Union High School District

Certified Bus Driver - Part Time, Maricopa Institute of Technology

After School Teacher, Great Hearts Academies

English Teacher, The Leona Group

Part Time Facilities and Maintenance Manager, Summit School

CDL Bus Driver – S Endorsement, Liberty Traditional Phoenix

Registrar/Secretary, Murphy Elementary SD #21

Bus Driver, Murphy Elementary SD #21

Transportation Clerk, Murphy Elementary SD #21

4th Grade Teacher, Kyrene School District

7th/8th Grade Math Teacher, Kyrene School District

Kindergarten Teacher(s) 17-18 SY *Anticipated*, Kyrene School District

1st grade Teacher, Kyrene School District

Instructional Assistants, Murphy Elementary SD #21

K-8 Teachers, Murphy Elementary SD #21

HR, Murphy Elementary SD #21

Kindergarten Teacher, SABIS International School

School Nurse, SABIS International School

SPED Coordinator, Glenview College Preparatory High School

District Substitute LPN/RN, RIVERSIDE ELEMENTARY SCHOOL DISTRICT NO. 2

Preschool Teacher, RIVERSIDE ELEMENTARY SCHOOL DISTRICT NO. 2

Substitute Teacher, RIVERSIDE ELEMENTARY SCHOOL DISTRICT NO. 2

PE and Swimming, Country Gardens Charter School

Instructional Support Specialist, Cartwright School District

Instrumental Music Teacher, Cartwright School District

Language Arts Teacher, Cartwright School District

STEM Teacher, Cartwright School District

Middle School Math, Cartwright School District

Special Educ. Resource, Cartwright School District

Kindergarten Teacher, Cartwright School District

Middle School Math Teacher, SABIS International School

Kindergarten Paraprofessional, SABIS International School

Kindergarten Teacher, SABIS International School

Art Teacher, SABIS International School

3rd Grade English Teacher, SABIS International School

First/Second Grade ELL Teacher, SABIS International School

English Teacher (Middle School), SABIS International School

5th Grade Teacher, Cholla Academy

Office Assistant, Rite of Passage

Paraprofessional, Rite of Passage - Southwest Leadership Academy

English Teacher, Rite of Passage - Southwest Leadership Academy

Special Education Teacher, Villa Montessori School

Paraprofessional, Riverbend Prep Academy

Elementary Spanish Teacher, Riverbend Prep Academy

Music/Performing Arts Teacher, Riverbend Prep Academy

Middle School Language Arts Teacher, Riverbend Prep Academy

Sixth Grade Teacher, Riverbend Prep Academy

Fourth Grade Teacher, Riverbend Prep Academy

Second Grade Teacher, Riverbend Prep Academy

High School Science Teacher, Career Success High School

English Language Arts Teacher, Career Success High School

Special Education Teacher, Desert Choice Schools

Teacher, http://www.aznsaa.com